Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 03.08.2009 17:44:25 

Yorksirek Bobik

Chovani pejska

Hlasové projevy:

Každý pejsek má bohatý repertoár ve vyjadřování pomocí hlasu: pískání, štěkání, kňučení, vrčení a bručení. To jsou jen některé zvuky, které jsou bohatě diferencovaný pomocí půltónu.Důležité je jak na řeč svého psa jako jeho majitel reaguje. Na přátelský pozdrav doprovázený vzrušeným štěkotem svému psovi náležitě odpovězte, nebo ho pohlaďte, a tím i uklidněte.
Signaly uší
Uši jsou, spolu s ocasem, nejdůležitějším barometrem pocitů vašeho psa. Podle jejich postavení můžete poznat jeho duševní stav. Nejtypičtější pro yorka jsou vzpřímené "našpicované"uši, jež dobře vystihují jeho povahu. Našpicované uši znamenají sebejistotu, pozornost a bdělost.Ostražitě a zvědavě tak sleduje york pohyby svého pána, aby byl ihned připraven ke hře, k procházce nebo ke krmení.
Uši nastavené určitým směrem ukazují, že v tom směru zachytil pes sluchem něco zajímavého.
Uši položené na stranu nebo dozadu znamenají skepsi a nejistotu a přibude-li k tomu hrozivé vrčení znamená to možnou agresi pes má chuť k útoku.

Signály ocasu
Nejznámější je vrtění ocásku jako výraz přátelského pozdravu.
Stažený ocas signalizuje strach a nejistotu.Když k tomu ještě navíc skloní hlavu, znamená to, že i je vědom viny.
Uvolněně nesený ocas znamená spokojenost a ocas vzpřímený znamená ostražitost, pozornost až rozčílení a vzrušení.
Značkování a čenicháni
Tímto způsobem si pejsek označuje svůj revír. Samci zvedaní nohu při močení a feny si podřepavaji.

Hrabání a zahrabávaní
Asi jste už také někdy viděli, jak si váš yorkšír zahrabával na zahradě zbytky potravy či hračku, aby je později zase vyhrabal.Smyslem tohoto chování je ukládaní zásob potravy na pozdější dobu, nebo si takto psi nechávali v zemi uležet maso.Hrabe-li si pes v pelíšku , chce si upravit místo, do kterého si chce lehnout.

Kontakt s jinými psi
Je těžké odhadnout jak proběhne kontakt s jiným psem.
Kontakt nosem je první pozdrav psů. Krátce se očichají a tak zjistí zda si voní ,tedy zda jsou si navzájem sympatičtí. Anální kontakt- oba psi se vzájemně očichají na zadní části.Při tmto rituálů se ukáže jak velký zájem o sebe zvířata navzájem jeví a a kdo z nich má v hierarchii vyšší  postavení. 
 
TOPlist
 Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek